/
Hoe werkt de stroom voor jóu?

Hoe werkt de stroom voor jóu?

Heb je ook die mooie, zachte, serene, harmonieuze energie afgelopen week ervaren? Elke keer als ik naar buiten stapte was het zo duidelijk aanwezig. Een andere stroom van energie. Heerlijk.

Ik was het even vergeten en iemand herinnerde me aan het 999 portaal wat september was. Een energie van afronden en een nieuw begin.

Confronterend

September kun je best als intens ervaren hebben. In dat afronden kunnen er nog flink wat stukken omhoog gebracht zijn geworden in je. Soms confronterend pijnlijk, soms chaotisch en het gevoel kunnen hebben dat je écht niet meer weet wat je moet doen.

Van buiten naar binnen

En daar gaat het juist om. Dat “doen”.  September bracht nog meer aan het licht waar we gericht zijn op de buitenwereld. Op het “je best doen” om het de ander naar zijn zin te maken, om te zorgen voor, om iets te willen veranderen of daar waar je je kracht uit handen hebt gegeven aan de buitenwereld.

Esther kwam bij me. Paniek! Angst om zichzelf helemaal kwijt te raken. Ik heb geen enkele grip meer. Hoe meer ik me bezig houd met anderen, de zorg verleen die ze nodig hebben, de aandacht die ik aan anderen geef, hoe meer ik het gevoel heb dat ik van het padje raak. Ik doe kneiterhard mijn best en het lukt niet meer. Wat moet ik doen om mezelf terug te vinden?

Wat wil je vinden Esther? Je ware zelf of dat waar je je tot nu toe mee geïdentificeerd hebt?

Stroming

Er ontstaat een gesprek over in de stroom zijn. Je kunt heel veel stroming in je leven ervaren en, in Esther haar geval, gaat die stroming vooral over mogelijkheden waarin zij voor anderen kan zorgen. In die stroom, dendert ze door, zonder stil te staan hoe de stroom voor háar werkt.

Wat heb jij nodig om je te laten voeden door de stroom? Om de stroom te Zijn? Wat vertelt je lichaam je daarover? Luister je naar je lichaam? Esther ervaarde nu, terwijl ze tot stilstand werd gebracht, hoe moe ze is.

Een aanmoediging

Als we alleen gericht zijn op de buitenwereld, verliezen we de verbinding met onze binnenwereld. De energie van afronding en een nieuw begin, moedigt je aan c.q. dwingt je om je aandacht naar binnen te keren. En als je niet luistert, wordt je letterlijk tot stilstand gebracht, zodat je wel moet onderzoeken hoe het wérkelijk met je gaat. In die beweging kun je jeZelf gaan ervaren. Jij ALS stromend, bewegend, sprankelend wezen. Dat is een andere beleving van jeZelf als dat wat je had.

Dus hoe heftig je de energie en alles wat werd opgereten ook hebt ervaren. Ontdek het nieuwe potentieel in je. Ontdek wat er zich voor je opent en hoe de stroom door jou heen gaat, je energetiseert. Hoe het het pad voor je ontvouwt, zodat jij je hogere potentieel kunt leven.

Energiek

In de maatschappij wordt het vaak gezien als egoïstisch. Jezelf bovenaan je prioriteitenlijstje zetten. Je kunt er pas volledig voor iemand zijn als je eerst goed voor jezelf zorgt. En zijn is iets anders dan doen. Aanwezig zijn, met heel je wezen, in je fysieke lichaam. Zonder verwachtingen, zonder oordeel, zonder dat er iets hoeft te veranderen. De stroom zijn werk laten doen en jij, aanwezig in en als stroom, biedt dan een ruimte aan waardoor de ander ook de stroom kan gaan ervaren. Dat maakt niet moe. Dat geeft energie!

Fijne week!

Harte groet,

 

 

Marion van Schagen

Bel mij gerust voor advies